Ford přiveze do Ženevy ostrou Fiestu ST200 a nové SUV Kuga

2016-02-29 00:00:00

Na autosalonu v Ženevě bude aktivní i automobilka Ford. Představí zde modernizované SUV Kuga a také ostřejší sportovní hatchback Fiesta ST200.


text: Dalibor Žák, foto: Ford

Autosalon v Ženevě bude místem premiéry dvou nových Fordů. Jen tak mimochodem se ještě na evropské půdě poprvé oficiálně ukáže produkční model supersportovního kupé Ford GT s přeplňovaným šestiválcem 3.5 EcoBoost o výkonu přes 600 koní, s jehož závodní verzí se chystá Ford letos závodit během 24 h Le Mans. Z běžných modelů se premiéry dočká faceliftované SUV Ford Kuga, pod jehož kapotu zamířil i nový turbodiesel 1.5 TDCI o výkonu 88 kW (120 k). Poprvé dostává Ford Kuga jako první vůz značky i v Evropě palubní systém Sync 3 s hlasovým ovládáním, rychlejší odezvou a přívětivější grafikou. Změnil se i design přední a zadní části, upravilo se nastavení podvozku a Ford také změnil konstrukci kapoty a víka kufru, aby nedošlo při menší nehodě k poškození drahých dílů.

Další novinkou je upravená sportovní verze Ford Fiesta ST200. Jak jméno napovídá, ostrý Ford Fiesta dostal posílený motor 1.6 EcoBoost. Ten ze sebe nyní dává výkon 147 kW (200 koní) a točivý moment 290 Nm. To je nárůst o 18 koní a 50 Nm proti běžné verzi. Zkrátilo se i odstupňování převodovky (kratší je stálý převod z 4,06 na 3,82), nového nastavení se dočkal podvozek (je o 15 mm níže, má nové pružiny i tlumiče, zadní torzní příčka na vlečené nápravě má větší tuhost a vpředu je nová těhlice) a nové je také řízení. Ford plánuje vyrobit pouze omezený počet vozů Fiesta ST200 v exkluzivním barevném provedení. Manuální převodovka nadále zůstává jedinou volbou, Ford zavedení automatického řazení do sportovní Fiesty ST zatím neplánuje. Z 0 na 100 km/h akceleruje Fiesta ST200 za 6,7 sekundy, což je o 0,2 sekundy rychleji než standardní ST. Maximální rychlost se posunula na 230 km/h.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary