Ford Mustang má po faceliftu. Dostal nový automat a digitální přístroje

2017-01-18 00:00:00

Ford představil modernizovaný model Mustang. Už ho nekoupíte s šestiválcem, ale ten se stejně týkal jen výhradně amerického trhu.


text: Dalibor Žák, foto: Ford

Letos se dostane na trh modernizovaný Ford Mustang, který právě prodělal facelift. Na našem trhu se nejedná o nějaký okrajový model, v kategorii sportovních vozů se právě Ford Mustang přetahuje s BMW řady 4 o první místo v počtu registrací. V loňském roce si u nás Ford Mustang připsal 304 nových registrací a připadlo mu 18 % trhu se sportovními auty. To je opravdu pěkný výsledek. Navíc aktuálně je Mustang vůbec nejlevnější automobil s klasickým osmiválcem, který si můžete pořídit. Osmiválec samozřejmě zůstává v nabídce dál, motor jen prošel drobnou revizí za účelem dalšího snížení emisí a zlepšení odezvy na povely řidiče. Velkou novinkou je také příchod desetistupňového automatu, který nahrazuje starší šestistupňový automat. Nicméně Mustanga můžete mít i nadále s klasickým manuálem.

Čtyřválcový motor 2.3 EcoBoost zůstává jako základní motorizace, z amerického trhu pak Ford stahuje Mustang 3.7 V6. Šestiválec se neprosadil, zákazníci berou buď čtyřválec s podobnými dynamickými parametry nebo rovnou osmiválec, protože ten je principielně v takovém autě nutností. Pokud vynecháme detaily na karoserii, tak novinkou je ještě digitální multifunkční přístrojový panel, který si může nyní řidič personalizovat. Můžete mít klasické zobrazení, nebo třeba závodní provedení s velkým otáčkoměrem uprostřed a digitálním rychloměrem. Nebo cokoli jiného... Rozšiřují se i funkce infotainmentu a Ford provedl spoustu dalších inovací. Mustang má nyní standardně LED světla a přikoupit si můžete i adaptivní podvozek a také aktivní sportovní výfuk. Stiskem tlačítka lze osmiválec pořádně otevřít, aby zařval... Ale zase ho můžete ztlumit, abyste třeba brzy ráno nebudili sousedy. Na náš trh se modernizovaný Mustang dostane nejdříve na konci roku.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary