Fiat a Waymo rozšiřují své partnerství

2020-07-25 00:00:00

Waymo a Fiat Chrysler Automobiles rozšiřují své partnerství s autonomní vozidly na užitková vozidla a Fiat Chrysler bude vyvíjet plně autonomní vozidla výhradně s Waymo. Uvedly to obě společnosti.

text: redakce

Waymo, dceřiná společnost Google Alphabet Inc, a Fiat Chrysler uvedli, že budou spolupracovat na vývoji autonomních užitkových vozidel pro přepravu zboží, počínaje integrací technologie Waymo s vlastním pohonem do dodávek Ram ProMaster, které Fiat Chrysler prodává globálně. Společnosti a výrobci autonomních vozidel přesouvají investice na možnosti dodávky a další komerční využití. Fiat Chrysler dokončuje práci na autonomních užitkových vozidlech, která začala v roce 2019 uvedením modelu Aurora do provozu. Dále Waymo a Fiat Chrysler uvedli, že budou spolupracovat na autonomní jízdě „úrovně 4“, což je odkaz na klasifikaci Society of Automotive Engineers, která definuje taková vozidla jako schopná řídit sebe sama a jednat samostatně, pokud dojde k nebezpečné situaci.

Výkonný ředitel Fiat Chrysler, Mike Manley, uvedl ve svém prohlášení, že automobilka hodlá nasadit Waymo technologii „v celém portfoliu produktů“. Společnosti neřekly, kdy se objeví nová, autonomní vozidla. Fiat Chrysler také dále spolupracuje s BMW a společnosti Intel na vývoji automatizované technologie řízení.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary