Ferrari ve Frankfurtu – pýcha, arogance a úžasné Ferarri 458 Spider

2011-09-16 00:00:00

Jak je již u Ferrari zvykem, nové modely uvádí na velkých veletrzích prezident společnosti Luca di Montezemolo. Nejinak tomu bylo i letos ve Frankfurtu při uvedení modelu F 458 Spider.


Text a foto: Pavel Foltýn

Samotná tisková konference, na které byl nový model představen, se však posunula o cca 30minut, což způsobilo, že se novináři tlačili u pultu s tiskovými materiály takovým způsobem, jako kdyby se zdarma rozdávaly vstupenky na Madonnu nebo U2. Ochranka u pultíku komunikovala s novináři tak arogantním a nadřazeným způsobem, že nebýt faktu, že v podstatě nešlo z ohromného davu odejít, odešli bychom. Ferrari, neferrari…

Samotné F 458 Spider je dalším mistrovským kouskem z Marranella. Osmiválcový motor s výkonem 570 koní dává vozu fantastickou dynamiku: zrychlení z 0 na 100km/h za 3,4 sekundy, maximální rychlost 320km/h. Oproti modelu California je Spider pouze dvoumístný, přičemž za předními sedadly nabízí dostatek místa pro zavazadla i na delší cesty. Střecha se složí za pouhých 14 sekund. Zadní okno je elektricky ovládané a při stažené střeše nahrazuje wind-stop. Ferrari očekává největší prodeje v USA, Japonsku a také v Číně, která se stává jedním z největších trhů pro segment superluxusních sportovních vozů. Cena nového Spideru nebyla na veletrhu komunikována, nicméně očekává se, že bude přibližně kopírovat cenu modelu California, který se prodává za  od 4.500.000,-Kč.

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary