Ferrari Portofino je nástupce Californie a nejlevnější Ferrari

2017-08-23 00:00:00

Nový model Portofino v nabídce nahradí dosluhující kabriolet California. Zároveň to bude vstupní nejlevnější model legendární značky.


text: Dalibor Žák, foto: Ferrari

Pojem „základní a vstupní model Ferrari“ je potřeba brát trochu s rezervou, protože i to nejlevnější nové Ferrari bývá mimo rámec většiny běžných smrtelníků. Ale někdo to štěstí má a třeba by se mu nový čtyřmístný kabriolet od Ferrari líbil. Novinka se jmenuje Portofino podle malého turistického přístavu v Itálii a v nabídce nahradí model California, který už trochu přesluhuje a neláká tolik zájemců. Především ale svými vlastnostmi plně neodpovídal tomu, co si většina kupujících představuje pod pojmem Ferrari. To všechno má nové Ferrari Portofino zlepšit a na pomoc si bere nejen nejmodernější techniku pod kapotou, ale také úplně novou platformu. Ta je lehčí a zároveň pevnější a bezpečnější.

Ferrari Portofino se stále spoléhá na osmiválec, ačkoli se spekuluje o tom, že Ferrari pracuje na nějakém menším šestiválci. Osmiválec v Portofinu má objem 3,8 litru, dvě turbodmychadla a výkon 441 kW, tedy pěkných kulatých 600 koní. Stejný výkon má i včera představené BMW M5. Točivý moment nového motoru dosahuje na 760 Nm. Standardem je automatická převodovka a elektronicky řízený zadní diferenciál, řidič si může funkci všech součástí pohonu nastavit. V nejostřejším sportovním režimu pak tohle Ferrari akceleruje na 100 km/h za 3,5 sekundy a pojede rychleji než 320 km/h. Střecha zůstala pevná skládací, ale Ferrari celý mechanismus přepracovalo, aby byl lehčí a zároveň bezpečnější a lépe izolující. Automobilka už sice začala přijímat předběžné zálohy, ale cenu ještě neznáme. První zákazníci se svezou příští léto.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary