Ferrari 812 Superfast je fascinující oslava 70 let značky

2017-02-16 00:00:00

Ikonická italská značka Ferrari letos slaví 70 let výroby silničních a závodních aut. Nový model 812 Superfast je oslava, jak se patří.


text: Dalibor Žák, foto: Ferrari

Jméno Ferrari lze považovat za největší ikonu v historii automobilismu. Vždyť se stačí podívat do statistik věhlasných aukčních domů a zjistíte, že nejdražší auta všech dob, která byla kdy vydražena v aukcích, jsou právě vozy značky Ferrari. Letos tahle italská značka slaví sedmdesát let existence co by výrobce sportovních a silničních vozů. A aby to byla oslava skutečně důstojná, představuje výrobce z Maranella nové vrcholné luxusní kupé Ferrari 812 Superfast. Novinka nahrazuje modely F12berlinetta a F12tdf, zachovává si ale klasickou koncepci s motorem vpředu podélně a pohonem zadních kol. Pod kapotou opět nechybí klasický atmosférický dvanáctiválec, podle Ferrari se jedná o vůbec nejsilnější klasicky plněný dvanáctiválec všech dob umístěný vpředu. Jednotka o zdvihovém objemu 6,5 l má totiž výkon 588 kW, tedy 800 koní v 8500 ot./min.

Z 0 na 100 km/h akceleruje nové Ferrari 812 Superfast za 2,9 sekundy a automobilka udává nejvyšší rychlost „přes 340 km/h“. Motor je vlastně další evoluční stupeň jednotky, která se objevila už v supersportu LaFerrari. Jen nemá hybridní pohon. Točivý moment dvanáctiválce dosahuje nejvyšší hodnoty 718 Nm v 7000 ot./min., ale v 3500 ot./min. je k dispozici už 575 Nm. Sílu motoru přenáší na zadní kola dvouspojková sedmistupňová převodovka. Velkou novinkou u Ferrari je elektrický posilovač řízení, který pracuje v souhře s novou generací stabilizačního systému. Nechybí také aktivní řízení zadní nápravy. Hmotnost nového kupé 812 Superfast je skoro 1600 kg, takže to není žádný lehoučký okruhový speciál, ale spíše luxusní transkontinentální GT. O ceně se automobilka tradičně nezmiňuje, ale veřejnost bude moci toto jistě výjimečné kupé obdivovat na blížícím se autosalonu v Ženevě.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary