DasWeltAuto společně s Věcmi automobilovými

2012-05-28 00:00:00

Program prodeje ojetých vozidel DasWeltAuto, který je součástí strategie koncernu Volkswagen, navázal spolupráci s občanským sdružením Věci automobilové, které aktivně vystupuje za zlepšení situace v prodeji ojetých vozidel.


Občanské sdružení Věci automobilové se snaží dostat obecnou úroveň prodeje ojetých vozidel v České republice na takovou laťku, která je v našem programu standardem. Máme tak s tímto občanským sdružením stejný cíl: zlepšit celkovou úroveň prodeje ojetých vozidel v České republice a poskytnout zákazníkům veškeré možné garance a záruky“, říká Roman Filip, vedoucí oddělení DasWeltAuto společnosti Import VOLKSWAGEN Group

Občanské sdružení Věci automobilové vyvíjí aktivity především na legislativním poli, kdy se významnou měrou podílelo například na úpravách novely zákona 56/2001Sb. Sdružení zároveň navrhuje, aby Česká republika přistoupila k evropskému systému EUCARIS a aby byl Registr motorových vozidel přístupný veřejnosti, stejně tak jako například katastr nemovitostí. V této souvislosti oslovilo Sdružení významné prodejce ojetých vozidel, aby se pokusili dosáhnout společného cíle - povýšit kvalitu prodeje ojetých vozů na úroveň obchodu s novými. 

Naše aktivity směřují především k celkovému zlepšení situace v oblasti prodeje ojetých vozidel. Celou českou společností hýbou témata jako stočené tachometry, nedostatečná kvalita evidenčních kontrol, korupce na dopravních inspektorátech atd… Velmi proto vítáme, že tak významný prodejce ojetých vozidel, jakým je program DasWeltAuto, podpořil naší snahu posunout český trh ojetých vozidel na světovou úroveň a dopřát kupujícím ojetých vozidel stejný komfort a jistotu, jakou mají zákazníci v showroomech při nákupu nového vozu“, říká Pavel Foltýn, předseda Občanského sdružení Věci automobilové. 

Vzájemná spolupráce programu DasWeltAuto a občanského sdružení Věci automobilové bude spočívat především ve společné snaze navrhovat takové změny, které zvýší úroveň českého trhu s ojetinami. Progam DasWeltAuto také občanskému sdružení poskytne informace a zkušenosti s prodejem ojetých vozů z vyspělých zemí západní Evropy, kde tento celosvětový program již dlouhodobě funguje.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary