Dacia Logan a Sandero dostanou automatickou převodovku

2015-09-08 00:00:00

V nabídce rumunské značky Dacia se vůbec poprvé na našem trhu objeví automatická převodovka. Dostanou ji modely Logan a Sandero. Duster má zatím jenom manuál.


Text: Dalibor Žák

Na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu představí rumunská značka Dacia modernizovanou řadu modelů Logan, Sandero a Duster. Hlavní novinky se odehrají pod kapotou, kam se nastěhují motory splňující emisní normu Euro 6. Rozšíří se i příplatková výbava a hlavně se poprvé v nabídce objeví automatická převodovka. Bude k dispozici pro modely Logan a Sandero a očekává se, že půjde o nejlevnější možnost, jak si na našem trhu pořídit automat v této kategorii a v novém autě.

Čtěte také: Test ojetého sedanu Dacia Logan

Dacia označuje novou převodovku jako Easy-R a technicky se jedná o robotizovaný manuál, který elektronicky ovládá spojku místo řidiče. Hydrodynamický měnič se v této kategorii kvůli ceně, rozměrům a mechanickým ztrátám příliš nenosí. Převodovka Easy-R nabízí plně automatický nebo manuální sekvenční režim řazení. Převodovka ale bude k dispozici jen k přeplňovanému motoru 0.9 TCe o výkonu 66 kW a točivém momentu 140 Nm. K oblíbené atmosférické šestnáctistovce ho nedostanete. Cenu příplatku za automat se dozvíme zřejmě až po autosalonu ve Frankfurtu.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary