Čtyři ocenění "Euro NCAP advanced" pro Audi A3

2012-11-29 00:00:00

Konsorcium Euro NCAP udělilo Audi A3 hned čtyři ocenění "Euro NCAP advanced". Oceněny byly inovativní systémy pro předcházení dopravním nehodám, které přesahují rámec legislativních požadavků na úroveň pasivní bezpečnosti.


Pavel Foltýn

Nové Audi A3 nabízí jako první vůz v kompaktní třídě hned čtyři bezpečnostní systémy oceněné konsorciem Euro NCAP: 

  •  Pre sense basic automaticky rozpoznává kritické jízdní situace a podniká vhodná opatření, díky nimž jsou cestující lépe chráněni při případné kolizi. Mezi tato opatření patří vratné přitáhnutí bezpečnostních pásů a uzavření bočních oken a střešního okna. 
  • Audi pre sense front informuje řidiče, pokud překročí hranici bezpečného odstupu od vpředu jedoucího vozidla. Systém navíc upozorňuje na nebezpečné situace a případně vydá pokyn k automatickému nouzovému brzdění. Tím se sníží nárazová rychlost a v optimálním případě se dokonce podaří nehodě zcela zabránit. 
  • Pokud se již nelze srážce vyhnout, podporuje brzdový asistent proti následným kolizím řidiče cíleným brzděním i po prvním nárazu. Díky tomu lze zabránit smyku vozidla a dalším kolizím. 
  • Audi active lane assist rozpoznává pomocí kamery za předním oknem podélné značení na vozovce vymezující jízdní pruhy a reaguje zásahy do řízení, začne-li vozidlo opouštět nechtěně svůj jízdní pruh. Systém je navržen pro jízdu po dálnici i na běžné silnici mimo město rychlostí vyšší než 65 km/h. 

 

Aktuální výsledky testů byly zveřejněny na internetové adrese http://www.euroncap.com/home.aspx.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary