Concept 2008 - městský crossover od Peugeotu

2012-10-05 00:00:00

Peugeot představil v Paříži  model s označením 2008 Concept. Na tomto koncepčním voze, který se stane v budoucnu součástí nabídky Peugeot, pracovali společně designéři a inženýři v Evropě, Číně i Latinské Americe.


Pavel Foltýn

Peugeot do vývoje nového koncepčního vozu zapojil několik kontinentů, neboť ho hodlá prodávat na všech mezinárodních trzích. Týmy designérské divize Peugeot v Paříži, v Šanghaji a v São Paulu tak pro ni a s ní vytvořily městský crossover 2008 Concept. Vyrábět se bude co nejblíž k zákazníkům, nejprve ve Francii (Mulhouse), pak v Číně (Wuhan) a později i v Brazílii (Porto Real). Jedinečná identita tohoto vozu pramení ze spojení elegance a rafinovanosti hatchbacku, originality a rozvernosti SUV a prostornosti, která je pro tento segment neobvyklá. Městský charakter vozu 2008 Concept, který navazuje na model 208 a čerpá již z jeho kompaktních rozměrů:délka 414 cm a šířka 174 cm.

2008 Concept přirozeně dodržuje stylistické principy značky. Atletické elegantní linie ukazují na jeho smělý vzhled převracející a přetvářející standardy běžné u vozů v segmentu malých aut. Představuje se v jasně žlutém odstínu s matným lakem Velvet, výsledkem je velice jasná barva plná energie. Karoserie je ozvláštněna tmavě chromovanými prvky, které podtrhují modernost a eleganci tohoto konceptu. Vozu 2008 Concept se daří spojit různorodé dojmy. Čelní strana je elegantní a velmi působivá, z kapoty a blatníků čiší uklidňující pocit ochrany a robustnosti. Tento dojem je stejný i vzadu, kde  jednolitý objem spojuje pevnost s dynamikou a ostrými tvary. Profil tyto dvě strany sjednocuje prostřednictvím tenké linie začínající u šikmého čelního skla a pokračující plynulou střešní linií až po zadní spojler. Zdůrazňuje tak profilovaný a velmi aerodynamický tvar.

2008 Concept věnuje zvláštní péči detailům. Design plovoucí masky chladiče je „vytesaný“ v kovu, sofistikovaně využívá dvojí povrchovou úpravu, podobně jako nové logo značky. Nositeli identity Peugeot jsou precizně vymodelované a zcela nové světlomety. Jejich okraj přiléhá co nejblíže k technickým funkcím a vytváří tak ostrou zornici šelmy. Světlomety vytváří jeden celek s čelní stranou a dodávají jí expresivnější a individuálnější charakter. 2008 Concept má také velmi přitažlivý tvar blatníků a boků, které ukazují na jeho přirozeně sportovní vlastnosti. Velká kola, vzhled podběhu a světlá výška vozidla symbolizují aktivní život bez omezení, mrštnost, víceúčelovost a lehkost.

Pod kapotou vozu 2008 Concept se ukrývá nový tříválcový benzínový motor poslední generace. Tříválcový motor 1.2 je v souladu s dynamikou a silou, které z tohoto koncepčního vozu vyzařují, vybaven turbo dmychadlem a přímým vstřikováním. Motor dosahuje výkonu 110 k, zachovává si nízkou hmotnost a zaručuje nízkou spotřebu a emise CO2. Současně tak přispívá k víceúčelovosti vozu 2008 Concept. Tři válce, jež jsou součástí strategie downsizingu, znamenají průlom z hlediska spotřeby a emisí CO2 a přitom nabízejí skutečné potěšení z řízení.
 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary