Citroen představil českým novinářům nové C4 Picasso

2013-09-10 00:00:00

Nový velkoprostorový vůz Citroen C4 Picasso zachovává hlavní znaky řady a v mnohém je samozřejmě vylepšuje. Netradiční design přední masky nebo třeba 7" dotyková obrazovka jsou lákadlem pro zájemce o nové technologie.


Text a foto: Luděk Kortus

V České republice je nový Citroën C4 Picasso nabízen se dvěma benzínovými a se dvěma dieselovými motorizacemi (včetně verze e-HDi s technologií Stop & Start). Nechybí nabídka pilotované převodovky ETG6. Motor 1.6 e-HDi 90 ETG6 Airdream má tabulkovou spotřebu 3,8l/100km ve smíšeném provozu a emise CO2 98g/km. Vůz stojí na zcela nové platformě a došlo ke snížení hmotnosti o 140 kg. Od svého předchůdce přebírá osvědčené prvky jako je panoramatické čelní sklo nebo modularita interiéru. Z nových funkcí jmenujme aktivní tempomat, dotykový displej nebo dvanáctipalcový konfigurovatelný displej. Elektrický posilovač zajišťuje proměnlivé posilování, nejvíc pomáhá při parkování. 

Zákazníci mohou vybírat ze čtyř úrovní výbavy:

  • Attraction, která má ve standardu dvouzónovou klimatizaci, audiosystém s MP3, hands free startování vozu, čelní, boční a hlavové airbagy, ESP a ABS, ITC (intelligent Traction Control), automatickou elektrickou parkovací brzdu, 7“ dotykový displej, Connecting box, el. ovládaná okna předních a zadních dveří, programovatelný tempomat a omezovač rychlosti a kožený volant.
  • Tendance, která je obohacena o automatickou klimatizací s nezávislou regulací levé a pravé strany, automatické rozsvěcení světel, automatické stěrače s dešťovým senzorem a přední mlhové světlomety. 
  • Intensive, která nabízí navíc handsfree přístup a startování vozu, zadní parkovací asistent a parkovací kameru, panoramatickou obrazovku 12“ HD a navigační systém, elektricky sklopná vnější zrcátka a modularitu zadních sedadel.
  • Exclusive, který je dovybaven o přední parkovací asistent, 17“ hliníkové disky kol, Park Assist, aktivní tempomat, zásuvka 230V, Pack Lounge, masážní fukci sedadel a elektrické ovládání víka zavazadlového prostoru. Pack Lounge zahrnuje především elektricky polohovatelnou opěrku nohou u sedadla spolujezdce. Spolujezdec tak může cestovat v pololeže s hlavou zafixovanou v nastavitelném bočním vedení hlavové opěrky.  

 

Vůz je vybaven funkcí tísňového volání s lokalizací polohy. Tuto službu zdarma spustil Citroen Česká republika ve spolupráci s dispečinkem UAMK. V případě nehody se zařízení aktivuje automaticky, nebo může být aktivováno kýmkoli v kabině vozu pomocí tlačítka SOS. Základní verze Attraction 1.6 VTi 120 je v nabídce za cenu 399 900 Kč s bonusem 55 000 Kč na protiúčet za starý vůz. Nejvyšší verze Exclusive s motorem BlueHDi splňujícím normu EURO 6 je v ceníku za cenu 644 900 Kč s bonusem 75 000 Kč za starý vůz. Panoramatické střešní okno je za příplatek 14 000 Kč. Pack Leather pro celokožené čalounění je za příplatek 30 000 Kč a exkluzivní čalounění z broušené kůže zahrnuje Pack Nappa za 65 000 Kč.

 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary