CarPlay přestává fungovat na některých vozech Honda

2020-09-16 00:00:00

CarPlay je často považován za spolehlivější alternativu k Android Auto, ale na druhou stranu to nezaručuje, že ve světě Applu vše funguje bezchybně.

text: redakce

A majitelé automobilů Honda to určitě vědí nejlépe, protože mnozí z nich bojovali s různými chybami, když na svých vozech používali CarPlay. Jeden z nejrozšířenějších problémů v modelech Honda způsobuje, že CarPlay najednou „spadne“, v některých případech dokonce úplně restartuje hlavní jednotku. Ve většině případů však CarPlay pouze spadne a zotaví se po odpojení a připojení iPhonu. Kupodivu mnoho uživatelů tvrdí, že se celá tato věc stane, když se používají navigační aplikace, včetně Google Maps, Apple Maps a Waze. "Mám Accord z roku 2017 a stává se to docela často, prostě se restartuje. Stává se to na Apple Maps, Google Maps a Waze, i když Apple Maps jsou k tomu méně náchylné. Většinou se to stane, pokud zrovna nastane na navigaci nějaká situace, například mám odbočit nebo vyjet z tunelu, super otravné“ vysvětluje jeden z uživatelé na redditu.

Co říká Honda na celou věc? Je to chyba společnosti Apple, uvedl autorizovaný prodejce, zatímco technologický gigant z Cupertina očividně tvrdí, že by uživatelé měli vinit automobilku. Špatnou zprávou je, že zatímco obě společnosti tvrdí, že chyba není způsobena jejich vlastními produkty, uživatelé si musí celou věc vyřešit sami.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary