BMW: koronavirus ovlivní poptávku po nových vozech po zbytek roku 2020

2020-05-06 00:00:00

Šéf BMW Oliver Zipse varoval, že poptávka po nových vozech v Evropě bude pravděpodobně po zbytek roku ovlivněna pandemií koronaviru, a to i v případě, že dojde k uvolnění omezení a opětovnému otevření obchodních zastoupení.

text: redakce

Od poloviny března je v celé Evropě omezení pohybu a uzavření maloobchodních prodejen, včetně autosalonů, což mělo obrovský dopad na prodej nových automobilů na celém kontinentu. Různé evropské země však začínají pomalu uvolňovat omezení, která by mohla vést k otevření obchodních zastoupení automobilů. Během prezentace o nejnovějších finančních výsledcích skupiny BMW však Zipse uvedl: "Je zřejmé, že poptávka po automobilech v zemích, které byly touto pandemií těžce zasaženy, jako je Španělsko, Itálie a Velká Británie, zůstane pravděpodobně po zbytek roku relativně nízká." Proto také očekává, že tržby i zisk budou výrazně nižší než v roce 2019.

Prodej skupiny BMW v prvních třech měsících roku 2020 klesl globálně o 20,6 %, včetně 18% poklesu v Evropě. Zipse však poznamenal, že tržby následně v dubnu celosvětově poklesly o 44 %. Nicméně ani tento pokles nezastaví automobilku BMW ve vývoji elektrifikovaných modelů. Zipse dodal, že skupina BMW je i nadále odhodlána do roku 2025 investovat více než 30 miliard EUR do výzkumu a vývoje, včetně technologie bateriových elektrických a vodíkových palivových článků.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary