Autosalon Ženeva 2016: Velká fotogalerie z prvního dne

2016-03-01 00:00:00

Dnes začal v Ženevě mezinárodní autosalon, jedna z nejdůležitějších motoristických událostí tohoto roku. K vidění tu jsou opravdu zajímavá auta a koncepty.


text: Dalibor Žák, foto: newspress.com

Jarní autosalon v Ženevě patří tradičně k velmi významným událostem, kde snad každý výrobce představuje nějakou více či méně důležitou novinku. Ani letos tomu není jinak a po trochu chudých krizových letech se automobilky zase nebojí prezentovat skutečně odvážná auta. Na druhou stranu ale skončila doba neuvěřitelných a zběsilých konceptů. Většina vystavených aut jsou sériové kusy, předprodukční prototypy nebo maximálně velmi uvěřitelné koncepty blízké budoucnosti. Jako příklad stačí uvést koncept sedmimístného SUV Škoda VisionS, který naznačuje produkční model Škoda Kodiaq. Koncept má sice pod kapotou hybridní pohon, ale na ten si ve škodovce musíme ještě počkat. Seat pak představil sériový model SUV Ateca,  což je vlastně technický příbuzný Škody Kodiaq. Bude se vyrábět dokonce i u nás na stejné montážní lince s prakticky totožnou technikou a motory.

Volkskwagen přivezl koncept malého SUV se skládací střechou, Audi zas ukázalo nové kompaktní SUV Q2. Automobilka Bentley předvedla nové luxusní limuzíny a hodně pozornosti na sebe stáhl nový exkluzivní supersport Bugatti Chiron s výkonem 1500 koní, maximální rychlostí 420 km/h a cenovkou 65 milionů korun. Porsche představilo novou generaci sportovního modelu 718 Boxster s přeplňovaným čtyřválcem, ale také ukázalo limitovaný model 911 R s atmosférickým motorem z GT3 RS a manuální převodovkou. Ford představil SUV Kuga a výkonnější Fiestu ST200, Renault ukázal nové MPV Scénic a Mégane kombi. Překvapil Fiat s hatchbackem a kombi nové generace modelu Tipo. Alfa Romeo přivezla také několik nových modelů včetně sedanu Giulia s pohonem zadních kol a Maserati představilo své první SUV Levante, které dostane dokonce šestiválec od Ferrari. Zítra se do Ženevy ještě vrátíme.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary