Autosalon Frankfurt 2017: Přehled novinek + velká fotogalerie

2017-09-13 00:00:00

Na letošním autosalonu ve Frankfurtu se představilo plno zajímavých novinek. Nyní má veřejnost možnost prohlédnout si vystavené exponáty až do konce září.


text: Dalibor Žák, foto: Newspress.com

Naprostá většina automobilových novinek se představila již před samotným autosalonem, takže jsme plno důležitých informací věděli už dopředu. Automobilky většinou o důležitých produkčních modelech vypustí informace s předstihem, aby v tom shonu na autosalonu nic podstatného nezapadlo. Věděli jsme tak, že Opel představí vrcholnou verzi modelu Insignia GSi, BMW přiveze koncept nového roadsteru Z4, novou generaci supersedanu M5 či omlazený elektromobil i3 a třeba že Volkswagen ukáže nový crossover T-Roc. K tomu ale většina automobilek přidala i nějaké to překvapení, například Audi přišlo s plně autonomní konceptem elektromobilu AICON a podobný vůz ukázalo i BMW a Mercedes. Tesla tak má o konkurenci postaráno.

Činily se ale i automobilky ze zámoří, Ford přivezl omlazeného Mustanga s osmiválcem a novou desetistupňovou automatickou převodovkou a Honda vedle nového Civicu ukázala také zajímavý retro koncept kompaktního elektromobilu Urban EV. Mazda pak představila revoluční motor Skyactiv-X. Nemohly chybět ani luxusní vozy, třeba takové Ferrari Portofino jsme si představili rovněž už s předstihem. Bentley pak ukázalo nový Continental GT s pořádným dvanáctiválcem a třeba BMW oslavilo speciální edicí luxusního sedanu řady 7 čtvrt století od založení programu Individual. Třeba Volvo nebo Peugeot letos chybí, ale francouzský Renault ukázal vedle podivného konceptu Symbioz především novou generaci ostrého hatchbacku Mégane R.S. Představena byla i výrazně modernizovaná Dacia Duster, která dostala vylepšený interiér, moderní bezpečnostní systémy a úspornější motory.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary