Audi svolává 850 000 modelů A4 kvůli airbagům

2014-10-24 00:00:00

Všechny modely Audi A4 vyrobené od roku 2012 až do minulého týdne budou muset do servisu na výměnu softwaru řízení čelních airbagů.

 


 

Audi upozorňuje, že se nejedná o velmi medializovaný problém s airbagy Takata, kvůli kterým musí automobilky po celém světě svolávat miliony aut. V případě Audi jde "pouze" o softwarový problém, který při specifickém druhu nárazu nevyhodnotí situaci správně a může dojít k tomu, že se vůbec neaktivují čelní airbagy.

Problém se týká asi 850 000 vozů Audi A4, které byly vyrobené od faceliftu v roce 2012 až do minulého týdne, kdy automobilka chybu objevila a software upravila. Z postižených aut jich 250 000 jezdí v Číně a 150 000 v domácím Německu. Pro Audi je to již druhá svolávací akce za poslední dvě masíce. V září musela automobilka vyhlásit svolávačku na šestiválcové vznětové motory 3.0 TDI.

Audi informuje všechny majitele a doporučuje všem, aby se ihned obrátili na servis, který chybu v softwaru řízení airbagů opraví. Přeprogramování nebo výměna bude samozřejmě provedena zdarma, automobilka pokrývá veškeré náklady spojené s touto svolávací akcí.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary