Audi představí nový druh koncepčního vozu

2011-08-19 00:00:00

Audi urban concept je ultralehký vůz s uspořádáním interiéru 1+1 určený především do přeplněných městských ulic. Koncept bude představen na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.


Pavel Foltýn

Studie Audi urban concept nevychází z žádného dosavadního modelu. Její vývoj probíhal výhradně podle nekompromisních principů lehké konstrukce, efektivity a downsizingu. Výsledkem je koncepční vůz bez zbytečného kila navíc, jehož účelem je koncentrace na samotnou podstatu sportovní jízdy. Audi urban concept má elegantní karoserii. Volně stojící kola jsou obklopena ochrannými panely s blikajícími pásy diod LED. Vysoce koncentrovaný design technické studie s dopředu směřujícími liniemi je dynamický a plný emocí. Stylistické vyjádření značky Audi tím získává zcela nový impulz. 

Uvnitř je prostor pro dvě osoby, které sedí ve sportovní nízké poloze v mírně stupňovitém uspořádání. Všechny ovládací prvky a materiály podléhají diktátu ultralehké konstrukce a jsou zdrojem naprosto jedinečných a podmanivých senzorických zážitků. Řidič si může přizpůsobit polohu volantu a pedálů vlastní postavě. Charakteristickými prvky varianty Spyder jsou nízká okna s nepřerušovanou prosklenou plochou a dveře, které se otvírají šikmo vzhůru. 

Technika studie Audi urban concept odráží veškeré know-how značky, zejména v oblasti ultralehké konstrukce. Interiér je vyroben z uhlíkového kompozitu, který nese spodní rámy obou sedadel. Audi urban concept jezdí na kolech s průměrem ráfku 21 palců. Pohon obstarávají dva elektromotory e-tron. Ultralehká studie Audi urban concept se tak může pochlubit intenzivním zrychlením. Zdrojem energie je lithium-iontový akumulátor, který je ideální pro delší vyjížďky po městě.

Víéce informací a fotografií přineseme po skončení autosalonu ve Frankfurtu

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary