Audi A6 „Autem roku 2012 v ČR“ ve své kategorii

2012-01-26 00:00:00

Audi A6 potvrdilo své vedoucí postavení mezi manažerskými vozy v prémiovém segmentu, když bylo vyhlášeno nejlepším vozem v kategorii „Střední a vyšší střední třída“ v rámci ankety „Auto roku 2012 v ČR“.


Pavel Foltýn

Sedmá generace modelové řady Audi A6 je podle hlasování odborníků i veřejnosti v anketě „Auto roku 2012 v ČR“ nejlepší novinkou v kategorii „Střední a vyšší střední třída“, do níž bylo nominováno celkem sedm nových vozů. „Úspěchem nového Audi A6 v prestižní české anketě jsme velmi potěšeni,“ prohlásil Michal Čížek, vedoucí divize Audi společnosti Import VOLKSWAGEN Group. „Oblíbená manažerská limuzína A6 a ušlechtilé kombi A6 Avant patří dlouhodobě mezi důležité pilíře našich obchodních úspěchů. Sedmá generace této modelové řady je po všech stránkách důležitým krokem vpřed, což se odráží i v pozitivním hodnocení nového Audi A6 odbornou veřejností.“ V letošním roce se bude paleta nabízených variant dále rozrůstat. Zanedlouho se u prodejců objeví Audi A6 hybrid s unikátním hybridním pohonem a v polovině roku budou následovat sportovně laděné modely S6 Limuzína a S6 Avant s novým osmiválcovým motorem 4.0 TFSI. Na podzim pak vyjede na české silnice nová generace populárních vozů A6 allroad quattro.

Anketa Auto roku 2012 v České republice se letos konala již poosmnácté. O vítězství nominovaných vozů v jednotlivých třídách rozhodovalo hlasování 31členné odborné poroty a veřejnosti. Celkem bylo do ankety vyhlašované Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu nominováno 41 automobilových novinek.
 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary