Aston Martin zaznamenává klesající poptávku

2019-07-20 00:00:00

Luxusní britská automobilka Aston Martin zaznamenala pololetní ztrátu, protože zisky byly zasaženy téměř 20procentním poklesem evropské poptávky

text: redakce

Aston Martin, známý jako oblíbená značka Jamese Bonda, prochází něčím, co by se dalo nazvat jako „obrat“ a to od doby, kdy v roce 2014 výkonný ředitel Andy Palmer nastínil plány, které mají za cíl modelovou řadu přesunout do nových segmentů. Tento plán vyvrcholil na podzim roku 2018 burzou na akciovém trhu. Cena akcií však od října téhož roku klesla z 19 liber na méně než 6 liber. Je to hlavně tím, že se v Evropě přestalo automobilce dařit tak, jak předpokládala a také tím, že v Africe klesla poptávka dokonce o 20 %. Automobilka vykázala ztrátu kolem 79 milionu liber. Palmer řekl „Jsem zklamaný z toho, že naše vize o rozšíření segmentu neměly takový úspěch, jaký jsme si vytyčili. Bohužel jsme na klíčových trzích zaznamenali velkou ztrátu, která se velmi promítla do celkových výsledků“.

Nejedná se pouze o pokles poptávky. Automobilka byla zasažena i tím, že musela postavit novou továrnu na výrobu svého prvního SUV.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary