Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou.

Test ojetého hatchbacku Opel Astra K 1.6 CDTI (od 2015)

Moderní Astra je příjemné auto na každodenní soužití, je pohodlné a dobře jezdí. A málo ojetá auta se dají koupit za velmi zajímavé peníze.

Aktuálně

Česká Škodovka bude mít nové vedení. Dočkají se ho i Porsche a Volkswagen

Skupina Volkswagen „zamíchá“ s vedením značky jmenováním nových vedoucích společností Volkswagen, Porsche a Škoda.

Květnové prodeje Hyundai prudce klesají. Hlavním důvodem je COVID-19

Jihokorejská společnost uvedla, že její prozatímní květnový prodej klesl meziročně o 39 % na 217 510 vozidel po celém světě, protože propuknutí koronaviru zasáhlo poptávku na klíčových trzích. Prodej však vzrostl o 30 % ze 167 693 vozidel v dubnu.

Nissan zvažuje zrušit 20 000 pracovních míst, zejména v Evropě

Společnost Nissan plánuje zrušit 20 000 pracovních míst převážně v Evropě a v rozvojových zemích. Tyto možné škrty přicházejí ve chvíli, kdy automobilka plánuje představit svou střednědobou strategii.

Šéf společnosti Volvo předpovídá lepší budoucnost elektromobilům

Šéf společnosti Volvo prohlásil, že by bylo „naivní“ očekávat, že po zrušení omezení způsobené koronavirem zákazníci přijdou zpět do showroomů a budou chtít benzínové nebo naftové automobily.

Renault by mohl zavřít některé své továrny

Podle zpráv francouzských médií se Renault chystá uzavřít čtyři továrny po celé Francii, včetně továrny Alpine v Dieppe. Auto-moto průmyslem se také nesou zprávy, že některé model Renault zcela vyřadí.

GM oznámilo, že plánuje 20. května otevřít mexický závod Silao

Společnost General Motors předběžně plánuje obnovení provozu ve své továrně v mexickém městě Silao 20. května. Automobilový průmysl se připravuje na ukončení omezení, která nabyla platnost kvůli koronaviru.